özfer döküm

  • Hakkımızda
  • Tarihçe
  • Kalite Politikası
  • Laboratuvar

kataloğumuzu indirin

Katalog

Özfer Döküm   

1979 yılında kurulan ve kum döküm ile üretimine başlayan firmamız 1980 yılında enjeksiyon döküme yönelmiştir. 1995 yılından bu yana ÖZFER DÖKÜM San. Tic. Ltd. Şti. olarak döküm sektöründe kalite ve çağdaş teknolojiyi esas alarak hizmetlerine devam etmektedir. 

Aynı yıl kendi bünyesine dahil ettiği kalıp imalat ve bakım atölyesi ile de imalatının kalite ve zamanında teslim ilkelerini desteklemesi sağlanmıştır.

2005 yılında NOSAB' daki fabrikasına taşınmıştır. 2600 m2 kapalı alanı olan fabrikada çağın gereklerine uygun donanım ve teçhizatla üretim yapmaktadır.

Firmamız başta otomotiv olmak üzere ziraat, makina, elektrik ve mutfak gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir. Alüminyum aşımları ve zamak enjeksiyon dökümü yapan firmamızda ayrıca kalıp bakım bölümünde döküm sonrası kalıpların bakımı yapılmaktadır.

Bünyemizde bulunan kalıp imalat atölyemizde kalıp imalatı yaparak ürün kalitesini arttırma çabası içerisinde faaliyet göstermektedir.

FİRMAMIZIN KRONOLOJİK TARİHİ
1979 Bursa K. Balıkli'da 100 m2 alanda Özfer Döküm Sanayi̇ i̇smi̇ i̇le alümi̇nyum kum döküm alanında ti̇cari̇ hayatına başladı.
1984 Alüminyum enjeksiyon döküm işlerine başladı.
1986 Ana sanayi firmalara direk tedarikçi oldu.
1987 İmalat sahasını Bursa K.Balıklı'da 400m2 alana taşıdı.
1990 Bursa Beşevler K.S.S'de kendi tesisine taşındı.
1994 Özfer Döküm Sanayi Ticaret Sanayi Ticaret LTD. ŞTi. ismi ile şirketleşti.
1995 Kalıp imalat hattını kurarak, imalata özgü kalıpları üretmeye başladı.
2000 Bünyesindeki laboratuvara spektrometre analiz cihazını katarak güçlendirdi.
2000 Avrupa ülkelerine ilk ihracaatını gerçekleştirdi.
2002 ISO 9001-2000 KYS belgesini almaya hak kazandı.
2003 Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde sanayi arsasını aldı.
2004 Bursa NOSAB'ta 2600 m2 kapalı alana sahip modern tesisine taşındı.
2005

Bünyesine 1 adet full otomatik robotlu enjeksiyon makinesini dahil etti.

2006

Bünyesine 1 adet full otomatik robotlu enjeksiyon makinesi ve 2 adet sıcak kamara enjeksiyon makinesi dahil etti.

KALİTE POLİTİKASI   

Alüminyum Alaşımları Enjeksiyon Döküm, Kalıp İmalatı  yapan  firmamızın  KALİTE  POLİTİKASI; 
 
İLGİLİ TARAFLARIN MEMNUNİYETİ

İlgili iç ve dış tarafların uygulanabilir beklentilerini tanımlamak ve beklentilerine yönelik faaliyetleri uygulamak. 


ÇALIŞANLARIN KATILIMI

Çalışanlarımızın eğitimlerini sürekli kılarak iş kalitesini arttırmak, önerilerinden yararlanarak gelişme katkıda bulunmalarını sağlamak, motivasyonunu iyileştirerek iş verimini yükseltmek. 
 
SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEK  

Tüm hedefleri sürekli iyileştirme çerçevesinde belirlemek ve takip etmek,   Proses yaklaşımını yerleştirecek sürekli gelişimi kalıcı kılmak, 
 
TEDARİKÇİLERİN GELİŞTİRİLMESİ

Ürün kalitesini etkileyen girdiler temin eden tedarikçilerimizi denetim uygulayarak performans gidişatını izleyerek geliştirmek ve gerekli desteği vermek.  
 
ÇEVREYE DUYARLILIK

Enerji ve doğal kaynakların tükenebilir olduğunu göz önünde bulundurarak çevresel etkileri belirlemek ve gerekli önlemleri almak.    

ÖZFER DÖKÜM  OLARAK BİZLER, YUKARIDA BELİRTİLEN İLKELER IŞIĞINDA HİZMETLERİMİZİ YERİNE GETİRMEYİ  TAAHHÜT EDERİZ. 

DÖKÜM LABORATUVARIMIZ

Döküm laboratuvarımızda dayanım özellikleri iyi, hem narin, hem de sağlam yapıdaki parçaların üretimi yapılmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz istenilen miktarda prototip olarak üretilir ve çalışma koşulları etüt edilir. Yeterlilik testlerine tabi tutulan parçalar müşterinin istediği sayıda üretilip teslimi gerçekleştirilir.

Üretilecek parçalarda eksik-hasar tespiti yapılır ve incelenir.  Fiziksel ve kimyasal yönden yapılan araştırmaların dışında malzemelerin uğradığı değişimleri belirlemek için yapılan karakterizasyon çalışmaları, üretim metodunun doğrulanması konusunda doğru bilgiyi sağlar.  Orijinal parçadan yola çıkarak ölülendirme işlem üç boyutlu olarak gerçekleştirilir. Elde edilen datalar ön incelemede belirlenen üretim yöntemine göre modellenir ve üretim aşamasına geçilir.

Dökümden çıkan parçalar eldeki datalar ve orijinal parça ile boyutsal açıdan kıyaslanır. Aynı zamanda mekanik özellikleri incelenen döküm parçalardan testleri geçenler son ölçüye işlenir.

Laboratuvar olarak sadece parçaların üretimi değil, üretim sonrası yerinde kullanımının takip edilmesi de önemlidir. Üretim sonrası kullanıldıkları yerde incelemeler devam ederek, parçanın izlemesi tamamlanır ve müşteri memnuniyeti sağlanır.

 

 

 

her türlü öneri, şikayet ve isteklerinizi bize belirtin

CONTACT US